Koncert zespołu NIVEL oraz LORD

Start wydarzenia: 07 sierpnia 2021 o godz. 19:00

Godzina 19.00 wystąpi w ustrońskim amfiteatrze N I V E l.

N I V E L – to czwórka przyjaciół, która postanowiła kiedyś (rok 2010), że założy zespół muzyczny, który będzie inny niż wszystkie. Okres wspólnego tworzenia muzyki trwa już blisko 10 lat, i z powodzeniem owocuje coraz częstszymi koncertami. Nasza muzyka cechuje się własną interpretacją tradycyjnych pieśni różnych krajów. Grając przez wiele lat muzykę z różnych stron świata, chętnie sięgamy do ludowej muzyki z Argentyny, Francji, Macedonii, Brazylii, a ostatnio także regionów bałkańskich i skandynawskich. W dużym stopniu czerpiemy inspiracje z dorobku wielkich kompozytorów i wirtuozów światowej sławy, takich jak Astor Piazzolla, Richard Galliano, Chick Corea, Pat Metheny czy Miles Davis.

Od pewnego czasu NIVEL postanowił formować muzyczne gusta i pokazać alternatywę dla muzyki komercyjnej i radiowej, komponując swoje utwory, pisząc własne melodie, tworząc unikalne brzmienie.

Tak się złożyło, że każdy z Nich na co dzień doskonali swoje umiejętności również w innych projektach muzycznych, wnosząc
w brzmienie zespołu własne doświadczenia, inspiracje, temperament. Te doświadczenia dają im i słuchaczom bardzo często coś nowego, niepowtarzalnego, coś co tworzy interesującą całość.

Godzina 20.30 wystąpi w ustrońskim amfiteatrze LORD – Sound of Queen

Zespół LORD-Sound of Queen powstał w listopadzie 2002 roku.

Powstanie zespołu zostało zainspirowane zostało kolejną rocznicą odejścia Freddiego Mercury i na jego cześć.

Od ponad 17 lat zespół koncertuje na terenie całego kraju i zagranicą grając każdego roku dziesiątki koncertów plenerowych i klubowych. Podczas Międzynarodowego Festiwalu zespołów Coverowych w 2004 roku w Ustroniu zespół otrzymał nagrodę Grand Prix publiczności. W swoim programie zespół prezentuje największe przeboje zespołu Queen i Freddiego Mercury.

Zespół LORD-Sound of Queen został założony przez jego managera Bernarda Burdę. Pierwszy koncert zagrany został dnia 29.04.2003r. w najstarszym szczecińskim klubie “Kontrasty”. Następnie w okresie od maja do końca sierpnia 2003 roku zespół zagrał w pierwszym roku działalności kilkanaście dużych, plenerowych koncertów. Formacja “LORD” w swoim repertuarze wykonuje największe przeboje grupy QUEEN z lat 1973-1995. Występ”LORD” jest grany na żywo.

Szczecińska grupa jest najlepszym polskim zespołem wykonującym: SOUND OF QUEEN.