XII Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski DAR

Start wydarzenia: 22 maja 2023 o godz. 8:00

Koniec wydarzenia: 26 maja 2023 o godz. 18:00

XII Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski “DAR” to coroczne wydarzenie organizowane przez Miejski Dom Kultury Prażakówka w Ustroniu. Plener ma na celu promowanie rzeźby jako formy sztuki oraz integrację społeczności lokalnej z artystami z Polski i zagranicy.

Plener odbywa się w malowniczym otoczeniu parku kuracyjnego w Ustroniu, co dodaje wydarzeniu wyjątkowego klimatu i nawiązuje do tematu przewodniego. W w tym roku tematem przewodnim jest “Zaczarowany świat bajek i baśni”.

Podczas pleneru rzeźbiarze pracują na świeżym powietrzu, tworząc swoje prace w czasie trwania wydarzenia. Plener Rzeźbiarski “DAR” przyciąga co roku wielu artystów i miłośników sztuki, tworząc niepowtarzalną atmosferę. Wydarzenie to cieszy się dużym zainteresowaniem i stało się jednym z najważniejszych wydarzeń artystycznych w regionie.

RZEŹBIARZE :

Jiri Cieślar