Festiwal u źródeł

Informacje

Start wydarzenia: 02 lipca 2022 o godz. 16:00

Miejsce: Ustroń

Wstęp: Wstęp wolny


Opis

Kolejna Edycja „Festiwalu u Źródeł” organizowanego przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne UFF! odbędzie się na szczycie Równicy w Ustroniu 2 lipca 2022 r.

Festiwal o godz. 16.:00 otworzy duet Kasia Skiba i Ja. Charyzmatyczna wokalistka oraz niezwykła osobowość klawiszowca-Boogiego to wybuchowa mieszanka z gatunku alter-pop. Mechaniczny beat łączy się z akustycznymi instrumentami, Indie poznają Islandię, a jazzowe harmonie Boogie’go przeplatają się z rymowankami słownymi Kasi.

O godz. 17:15 wspaniały lider i konferansjer, kompozytor, poeta, tłumacz tekstów i artysta kochający góry i naturę – Sylwester Szweda wystąpi ze swoim zespołem „U Pana Boga za piecem”. „U Pana Boga za piecem” to wielokulturowy i wielopokoleniowy zespół folkowo-bluesowy. Stylistyka zespołu nie stroni od żadnego gatunku muzyki – od piosenki turystycznej, poprzez balladę, folk, country, blues, czasem nawet rock i utwory żydowskie, rewolucyjne i kabaretowe.

O godz. 18:30 wystąpi zespół „Biełaso”. To ekscentryczne połączenie muzyczne: punkowo-rockandrollowego muzyka ze Śląska i orawskiego, ludowego wrażliwca, których łączy zafascynowanie Mikową. Słwo „biełaso” w orawskiej gwarze oznacza kolor zbliżony do błękitnego. Projekt oznacza więc w domyśle niebo.

Gwiazdą wieczoru będzie ukraiński zespół „Patsyki z Franeka”. Koncert rozpocznie się o godz. 20:30.

„Patsyki z Franeka” to ukraiński zespół etnopopowy, łączący etniczne ukraińskie melodie i instrumenty (bandura i reed pipe) z nowoczesnymi tekstami groove i hip hop. „Patsyki z Franeka” stały się jednym z najpopularniejszych młodych zespołów na Ukrainie. W 2021 roku został muzycznym ambasadorem ukraińskiej narodowej reprezentacji piłki nożnej na UEFA EURO 2020 jednym utworem „Zhovtosyni”. W 2022 roku zespół zaprezentował bardzo stare pieśni ludowe z 1914 roku. Ich muzyka angażuje publiczność od pierwszych uderzeń na festiwalach i stadionach na Ukrainie i na całym świecie.

Festiwal połączony jest z akcją charytatywną dla ukraińskich sportowców-lekkoatletów, młodzieży i dzieci z Ukrainy


Mapa

Skip to content
Koszyk0