Popołudnie muzyczne na Rynku

Start wydarzenia: 02 lipca 2017 o godz. 17:00

Miejsce: Rynek

Od 1988 roku działa z powodzeniem powstały w Bielsku-Białej zespół kameralny pod nazwą “Amadeus Trio”. Tworzone przez dwa klarnety i fagot Trio, stara się poprzez warstwę instrumentalną odtworzyć klimat i styl muzyki czasów klasycznych. Stąd nawiązanie nawet w nazwie zespołu – “Amadeus Trio” – do tej epoki stosowanie wiernych w szczegółach kostiumów, peruk ozdobnych pulpitów oraz preferowanie jako miejsce koncertów obiektów muzealnych lub zabytkowych świetnie korespondujących z nastrojem emanującym z muzyki mistrzów tamtych czasów. Stanowi ona bowiem podstawę repertuaru zespołu, który ze szczególnym upodobaniem zajmuje się odtwarzaniem utworów symfonicznych i kameralnych czołowego przedstawiciela klasycyzmu europejskiego Wolfganga Amadeusza Mozarta .
Lekki i przyjemny repertuar jak np. transkrypcje najsłynniejszych oper – “Wesele Figara” , “Czarodziejski flet” , “Don Giovani” czy “Cosi fan tutte” – sprawia, że “Amadeus Trio” jest zespołem z równym powodzeniem koncertującym w stylowych wnętrzach jak i tworzy tło lub oprawę muzyczną dla różnego rodzaju imprez kulturalnych i okolicznościowych. Zespół współtworzą:
Łukasz Iskrzycki – klarnet
Tomasz Gmyrek – klarnet