Ustroński Festiwal Śląskich Szlagierów // Mariusz Kalaga // Hanys Banda // Claudia i Kasia Chwołka //

Start wydarzenia: 13 sierpnia 2022 o godz. 18:00

Wstęp: Impreza biletowana - 25 zł

Ustroński Festiwal Śląskich Szlagierów

// Mariusz Kalaga

BIO:

Piosenkarz , wykonawca  estradowy, obdarzony  wspaniałym  głosem, stąd  często  nazywany  jest „Roy’em  Orbisonem  znad  Wisły” – zodiakalny  „strzelec”.
Zadebiutował w wieku pięciu lat w przedszkolu. Potem jako nastolatek należał do zespołu “Cordis Christi”, grającego muzykę o tematyce religijnej.
W drugiej połowie lat 70 uczęszczał do Technikum Budowlanego w którym założył kabaret “Agrafka”. Równocześnie śpiewał także w grupach: “Buda Folk” i “Unisono”. Jest absolwentem:
Uniwersytetu  Śląskiego w Katowicach – kierunek fizyka z astronomią, Akademii Pedagogicznej  w  Krakowie, (praca magisterska z akustyki), Akademii  Ekonomicznej  w Katowicach – menadżer kultury (studia  podyplomowe) oraz  Wyższej  Szkoły  Biznesu – zarządzanie zasobami ludzkimi (studia  podyplomowe)
Brał udział w wielu   festiwalach  i  spektaklach  muzycznych  w  kraju i za granicą:  m.in. / Włochy,  Francja, Algieria, Jugosławia, Turcja,  Niemcy, Hiszpania, Austria, USA /
Znany  jest sympatykom  muzyki  country z prezentacji telewizyjnych programów  na „Międzynarodowym Pikniku  Country” w Mrągowie  na którym jest  stałym bywalcem. W 2013 roku obchodził tam okrągły Jubileusz XX lecia i z rąk Pani Burmistrz otrzymał tytuł „Honorowego Kowboja Miasta Mrągowa”. Dużą popularność zyskał także dzięki uczestnictwu w różnych programach telewizyjnych m.in. w TVP POLONIA, w TVP Rozrywka,  „Gala  Piosenki  Biesiadnej”,  „Imiennik  Dwójki” – Zbigniewa  Górnego oraz „Lista  Śląskich  Szlagierów” , „Przebojowe Smaki” , czy „Szlagierowa Lista Telewizji TVS”.

// Hanys Banda

BIO:

Zespół Hanys Banda powstał na początku 2019 roku. Jest wynikiem długoletnich doświadczeń w oprawie muzycznej imprez.
Postanowiliśmy stworzyć formację wykonującą lekką muzykę taneczną, bo w takiej czujemy się najlepiej.
Autorem większości tekstów jest lider zespołu – Janusz, który swoją działalność muzyczną rozpoczynał na początku lat 90-tych, najpierw jako dj, później również jako perkusista zespołu Rock Boys. Z początkiem wieku XXI-go założył własny zespół Vento, w którym gra i śpiewa do dnia dzisiejszego.

// Claudia i Kasia Chwołka

BIO:

Wiynkszość ludzi myśli, że my siostry, to muszymy powiedzieć, że niy, ale niy zaprzeczomy tymu, że łonczom nos wiynzy rodzinne. Czyńść z Wos na pewno wiy, że my to cera z mamom.

Claudia na scynie ślonskij wystympuje już od 2001 roku. Nagrała 2 autorskie płyty kere obejrzeć idzie w zakładce płytoteka.

W 2011 połonczyły my swoje siły i na scynie zaczłymy wystympować jako duet. Głos Kasi je od zawsze we wszystkich piosynkach Claudii (nawet tych najstarszych). W 2016 roku do naszego zespołu dołonczył Grzegorz kery piyknie groł na cyji –  tak z duetu zrobiło sie trio! W 2019 roku w maju nasz przyjaciel i akordeonista Grzegorz nagle zmarł. Pozostawił po sobie wielko pustka niy ino na scynie. Serdeczne dziynki Grzesiu za wszystko, spoczywej w pokoju [*]

Od 2019 roku zaś wystympujymy jako duet rodzinny matka z cerom i narazie tak zostanie. Zaproszomy na nasze koncerty.