XIX Ustrońskie Spotkania Teatralne

XIX Ustrońskie Spotkania Teatralne
14 – 17 marca 2017 r.
MDK „Prażakówka” w Ustroniu

BILETY DOSTĘPNE W SPRZEDAŻY OD 7 STYCZNIA BR.

14.03. wtorek, g. 18.00 Gwiazda i ja – komediowy teatr obyczajowy
Obsada :
Magdalena Zawadzka
Anna Gornostaj
Tekst – Elizabeth Fuller
Tytuł oryginalny „Ja i Jezebel” w przekładzie Julity Grodek
Reżyseria – Cezary Morawski
Muzyka – Agnieszka Putkiewicz
Scenografia – Dorota Banasik

Zabawna historia o prawdziwym obliczu naszych idoli i złudnych pozorach świata show biznesu.
Cena biletu 45 zł

15.03. środa, g. 18.00   Mężczyzna idealny – komedia terapeutyczna
Obsada :
Maciej Damięcki
Artur Dziurman
Jacek Kawalec/ Michał Milowicz
Ewa Lorska/Katarzyna Cichopek
Reżyser – Stefan Friedmann
Scenografia – Małgorzata Filipiak-Kwiatkowska
Dźwięk i światło – Mariusz Telicki

Zabawna historia o mężczyznach idealnych w świecie coraz mniej realnym.
Cena biletu 50 zł

16.03. czwartek g. 10.00
Występy laureatów XII Miejskiego Przeglądu Amatorskich Zespołów Teatralnych

17.03. piątek g. 18.00  Pierwsza młodość komedia

Obsada:
Grażyna Zielińska
Hanna Zientara
Tekst – Christian Giudicelli
Przekład – Dorota Żołnierczyk
Reżyseria – Marek Mokrowiecki
Scenografia – Dorota Cempura
Opracowanie muzyczne – Krzysztof Wierzbicki

Współczesna komedia o tym, jak wesołe i zaskakujące może być życie staruszki/o tym, że każdym wieku można spełniać swoje marzenia.

Cena biletu 45 zł

Cena karnetu 130 zł

XIX Ustrońskie Spotkania Teatralne 2017

Czy będą to komediowe Ust-a przekonają się Widzowie, którzy w dniach
14 – 17 marca zasiądą w sali widowiskowej MDK „Prażakówka” w Ustroniu. Trzy spektakle zawodowych teatrów i aktorów, amatorzy – laureaci miejskiego przeglądu teatralnego – oto co mamy do zaproponowania w połowie marca.
We wtorek 14 marca zapraszam na jeden z największych brodwayowskich hitów „Gwiazda i ja”. Świetna komedia oparta na prawdziwym zdarzeniu z 1985 r. , kiedy to legenda ekranu Bette Davies przybyła do domu nikomu nieznanej gospodyni domowej w Connecticut. Gwiazda miała się jedynie zatrzymać na noc a została cały miesiąc. Ta zabawna historia nie pozbawiona poważnych wątków pokazuje uwielbienie, jakim darzymy celebrytów i złudne pozory świata show biznesu. W roli wielkiej gwiazdy srebrnego ekranu zobaczymy Magdalenę Zawadzką, która dla polskiej widowni jest taką samą aktorską legendą jaką dla amerykańskiej publiczności była Bette Davies. Partneruje jej sympatyczna Anna Gornostaj.
Przewrotne dialogi, zabawne sytuacje i dowcipna riposta to dodatkowe walory tej znakomitej sztuki.
Dzień później, w środę 15 marca przekonamy się , czy istnieje lub może istnieć „Mężczyzna idealny”. W tym terapeutycznym spektaklu sławny showman telewizyjny przeżywa kryzys osobowości i zgłasza na kurację do kliniki leczenia męskich nerwic. Nie podejrzewa, że to klinika zupełnie niepodobna do innych. Zaczyna się szalony eksperyment, walka, intrygi, komiczne zwroty akcji i zamiana ról – jest romans, spisek, seans seksterapeutyczny, terapia śmiechem, rozbierany poker. Jest czworo bohaterów ale nikt nie jest tym, za kogo się podaje – wszyscy kogoś udają.
Czy profesor kliniki zatrzyma szalony eksperyment przeszczepiania osobowości? Czy mężczyzna idealny może istnieć? Na te pytania odpowie czwórka znanych aktorów ( Artur Dziurman, Maciej Damięcki, Michał Milowicz/Jacek Kawalec, Ewa Lorska/Kasia Cichopek ) w najzabawniejszej komedii o mężczyznach idealnych i klinice psychiatrycznej, która coraz bardziej zaczyna przypominać nasz współczesny świat….
W czwartek, 16 marca o godz. 10.00 będzie można zobaczyć laureatów Miejskiego Przeglądu Amatorskich Zespołów Teatralnych. Jak zawsze warto obejrzeć nagrodzone sztuki w wykonaniu naszych pociech. Te dopracowane reżysersko i scenograficznie spektakle zachwycają nie tylko najbliższych a występującym w nich aktorom dają szanse zmierzenia się z tremą, sceną, mikrofonami i dużą widownią. Kto wie, czy takie doświadczenie nie zaprocentuje w przyszłości karierą artystyczną? Z całego serca życzę tego młodym aktorom.

Tegoroczne Ust-a zakończą się 17 marca w piątek spektaklem Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego z Płocka „Pierwsza młodość”. To sztuka dość przewrotna, którą czyta się ( autor Christian Giudicelli) jak komedię, a jest jedną ze smutniejszych tragedii jakie napisano we Francji. Oczywiście z przymrużeniem oka, śmiechem przez łzy i dobrą miną do złej gry.
To opowieść o dwóch starych – ale tylko kalendarzowo – kobietach, ich kolorowej, pełnej zaskakujących przygód podróży życia. Bohaterki sztuki – młodsza Simone (Grażyna Zielińska) i starsza Renee ( Hanna Zientara) postanawiają u schyłku życia brać z niego całymi garściami twierdząc, że umiera się tak, jak się upija. One postanowiły upić się na wesoło.
Przedstawienie to reżyser sztuki Marek Mokrowiecki adresuje do ludzi młodych i dojrzałych („…spójrzcie inaczej na starszych ludzi, zrozumcie ich marzenia”) ale też do osób starszych ( „…popatrzcie – świat ma wiele barw”).
Na wszystkie spektakle – oprócz amatorskich – zapraszam na godzinę 18.00.

Barbara Nawrotek – Żmijewska
dyr. MDK „Prażakówka” w Ustroniu