Ściana

Reżyseria dźwięku i światła – Andrzej Wyrembski

Muzyka – Bartosz Ebert

cena biletu 45 zł

Prawdziwa walka z biurokracją, farsa czy potwornie śmieszny dramat?

We wtorek 12 marca zapraszam na mądrą komedię wyreżyserowaną przez znakomitego aktora i reżysera  Artura Barcisia. “Ściana” na podstawie uznanego tekstu Sebastien’a Thiery’ego łączy w sobie sztukę zaangażowaną i przewrotną komedię. Dialog klienta z pracownikiem banku urasta do rangi rozmowy o kondycji współczesnego człowieka oraz uniwersalnych zjawiskach i wartościach takich jak wolność, godność, względność sukcesu czy globalizacja. Jak mówi reżyser…” to jest ten rodzaj sztuki, które lubię najbardziej – bo one jednocześnie bawią, co widzowie w teatrze bardzo lubią, ale też dają do myślenia, nie zostawiają obojętnym. Nie mówiąc już o puencie sztuki, która jest wymyślona przeze mnie przy akceptacji autora. Myślę, że to dla widza będzie duży szok”. Ostry jak brzytwa i surrealistyczny humor rodem z Monty Pythona naprawdę bawi a świetna główna rola Pawła Okraski na pewno na długo nie zostanie zapomniana. Razem z nim grają Małgorzata Gadecka, aktorka Teatru Rozrywki w Chorzowie, Bogumiła Murzyńska – aktorka Teatru Śląskiego ( lub wymiennie – Marta Marzęcka-Wiśniewska) oraz Piotr Wiśniewski – aktor i dyrektor Teatru Żelaznego w Katowicach.