Niepoprawni Marzyciele czyli z głową w chmurach

Informacje

Start wydarzenia: 10 listopada 2017 o godz. 18:00

Miejsce: MDK – sala widowiskowa - Ustroń, ul. Daszyńskiego 28

Wstęp: Impreza biletowana - 20 zł


Opis

NIEPOPRAWNI MARZYCIELE CZYLI… Z GŁOWĄ W CHMURACH

Subtelny muzodram o pojedynku marzeń, wyobraźni, snów i szczęścia z szarą rzeczywistością współczesnego świata, oparty na twórczości m.in. S. Krajewskiego, J. Wasowskiego, J. Satanowskiego i K. Matuli.

„Wyobraźnia jest ziemią naszego istnienia. Jest jedynym miejscem, z którym czujemy się związani, którego możemy być pewni, że tu właśnie żyjemy. I także umierając – w niej umieramy…”
W. Myśliwski (Traktat o łuskaniu fasoli)

Czy to marzenia i wyobraźnia kreują naszą rzeczywistość, czy wręcz odwrotnie – to szara rzeczywistość pcha nas ku naszym marzeniom? Czy istnieje i jaka jest recepta na szczęście? Czy wolno marzyć bez konsekwencji? Czy romantycy mają rację bytu w dzisiejszym świecie? A co kiedy wyobraźnia się poddaje, przytłoczona szarą rzeczywistością? Na te pytania usłyszymy odpowiedzi płynące z piosenek największych kompozytorów i tekściarzy polskich.
Lekki, napawający nadzieją muzodram, w którym artyści będą chcieli udowodnić widzom, że zawsze warto marzyć, a gdy już braknie sił na marzenia…

„Gdy słowa już daremne, myśli daremne, a wyobraźni nie chce się już wyobrażać, jeszcze tylko Muzyka. Jeszcze tylko Muzyka na ten Świat, na to życie.”
Antoine de Saint – Exupéry

MARIA GÓRNIOK – MATULA – wokal
MATEUSZ WACHOWIAK – akordeon HIPOLIT WOŹNIAK – gitara


Mapa