Mirek Jędrowski Show

Mirek Jędrowski
Urodzony pod Szczęśliwą Gwiazdą

A oto i Jego historia …
Mirosław Jędrowski karierę estradową rozpoczął jako perkusista młodzieżowego zespołu „Ryzalit”. Potem założył własny zespół „Ramaband”, w którym był perkusistą i wokalistą. Następnie trafił do Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego Nadwiślańskich Jednostek Wojskowych. Grał tam na werblu, talerzach oraz bębnie wielkim. Ponadto był wokalistą wojskowego Big bandu. W 1993 roku związał się z kapelą „Mniejsza o to”, gdzie był wokalistą, wodzirejem, autorem tekstów i muzyki. Tam właśnie nabrał szlifu muzyki biesiadnej, by w 1996 roku założyć zespół „Mirosław Jędrowski z zespołem”. W towarzystwie dobrze dobranych dwóch tancerek, muzyków i wodzirejów, wbił się na listy przebojów z piosenkami, które podbiły cały Śląsk: „Mamo ty serce mi dosz”, ”Jo niy wyjada stąd”, „Dej mi Dziubka”, ”Serca dwa”.
Jędrowski jest prekursorem Biesiady w Swojskim Klimacie i tą drogą utworzył Żelazny Babski Comber, czyli 10 dniowy cykl imprez organizowanych w Domu Kultury Batory, gdzie zjeżdżają się Panie z dosłownie całej Europy. W 2008 roku powstał hit „Nasza klasa S”. Piosenka podbiła wszystko, co tylko mogła podbić, a w Londynie sznurek śpiewających ludzi był nie do zliczenia.
Mirosław Jędrowski jest wzorem innych artystów, autorem tekstów oraz muzyki. Jego piosenki są na listach każdego radia, trafiają do serc i zdobywają popularność wśród słuchaczy. Jest gwiazdą telewizji TVS i częstym gościem stacji telewizyjnych TVP 1, TVP 2, TVP Katowice.
Zdobywca wielu prestiżowych nagród m.in.:
• Muzyczny Hanys 2002 Radia Fan,
• Śpiewok roku 2008 Radia Piekary,
• Śpiewok roku 2010 Radia Piekary,
• Nagroda publiczności 2009 Tygodnia Kultury Śląskiej,
• Wyróżnienie 2010 na Festiwalu Piosenki Śląskiej za piosenkę „Bo tam mój ślonzek”,
• Wyróżnienie 2011 na Festiwalu Piosenki Śląskiej za piosenkę „Kaj jest ta miłość”
• Otrzymał prestiżową nagrodę Hanysa 2007 za 10 lecie pracy estradowej oraz walkę z przeciwnościami losu w poprzednich edycjach laureatami tego wyróżnienia byli Lech Wałęsa, Zbigniew Religa, Kazimierz Kutz, Adam Małysz, Otylia Jędrzejczak.
• Otrzymał Medal im: Teodora Kalidego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury.
• Teledysk Roku 2014 Listy Śląskich Szlagierów za piosenkę „Słodka chwila„.
• Wykonawca 400 wydania Listy Śląskich Szlagierów.
• Wykonawca Roku 2015 Listy Śląskich Szlagierów.
Jest jeszcze jedna nagroda – kochają go kobiety. Dlaczego? Bo trafia do ich serc takimi piosenkami jak: „Siedem pereł”, „Jak zdobyć żonę”, „Słodka chwila”, „Bądź jak ptak”, „Gdziekolwiek to jest”.
Po jego koncercie ludziom jest zawsze mało, chcieliby jeszcze i jeszcze !!!