Gdzie biją źródła

Start wydarzenia: 15 sierpnia 2017 o godz. 16:00

Cykliczna, coroczna impreza „Gdzie Biją Źródła” od momentu jej powstania prowadzona jest przez charyzmatycznego Józefa Brodę – znanego w całej Polsce muzyka, folklorystę, bajarza, sercem związanego z Beskidami. Pogwarzy z ludźmi, zagra na listku czy trombicie, zaśpiewa, opowie wzruszającą historię. Swoją wyjątkową osobowością wprowadza niecodzienny klimat towarzyszący widzom w amfiteatrze. Zapowiadając wykonawców zawsze powie o nich coś ciekawego, a często zaśpiewa wspólnie z nimi. Nie inaczej będzie 15 sierpnia tego roku – wszak wystąpi dla Państwa Zespół Regionalny Istebna, znany panu Józefowi doskonale. To prawdopodobnie najstarszy zespół regionalny w Polsce. W 2011 r. świętował 110 lecie istnienia. Nie ma nagród, których by nie zdobył; nie ma zakątków świata, w których by nie występował. Kunszt taneczny, śpiewaczy i muzyczny artystów będzie można podziwiać w ustrońskim amfiteatrze w dwóch odsłonach. Na pewno warto łyknąć trochę prawdziwego folkloru, tym bardziej, że później wystąpi zespół innego charakteru – „Maliniorze”.
Kapela folkowa „Maliniorze” to sześcioosobowy zespół muzyczno – wokalny, złożony z zawodowych artystów kochających folklor. Grając w różnych składach i mając duże doświadczenie sceniczne świetnie bawią publiczność przekazując jej nie tylko typową beskidzką muzykę, ale i brzmienia folkowe czy biesiadne. Potrafią grać i śpiewać nawet 3 godziny, a żaden utwór nie powtarza się. W koncercie „Gdzie Biją Źródła” wykonają ponad 20 swoich popisowych numerów.