I Letnia Gala z Radiem Piekary

Start wydarzenia: 07 lipca 2018 o godz. 17:00

Wstęp: Impreza biletowana - 35 zł     Informacje o biletach

Poniżej link promujący imprezę:

Mirek Jędrowski & Blue Party – Jedziemy do Ustronia!

Na scenie wystąpią:

• Mirek Jędrowski Show
    Mirosław Jędrowski karierę estradową rozpoczął jako perkusista młodzieżowego zespołu „Ryzalit”. Potem założył własny zespół „Ramaband”, w którym był perkusistą i wokalistą. Następnie trafił do Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego Nadwiślańskich Jednostek Wojskowych. Grał tam na werblu, talerzach oraz bębnie wielkim. Ponadto był wokalistą wojskowego Big bandu. W 1993 roku związał się z kapelą „Mniejsza o to”, gdzie był wokalistą, wodzirejem, autorem tekstów i muzyki. Tam właśnie nabrał szlifu muzyki biesiadnej, by w 1996 roku założyć zespół „Mirosław Jędrowski z zespołem”. W towarzystwie dobrze dobranych dwóch tancerek, muzyków i wodzirejów, wbił się na listy przebojów z piosenkami, które podbiły cały Śląsk: „Mamo ty serce mi dosz”, ”Jo niy wyjada stąd”, „Dej mi Dziubka”, ”Serca dwa”.
    Jędrowski jest prekursorem Biesiady w Swojskim Klimacie i tą drogą utworzył Żelazny Babski Comber, czyli 10 dniowy cykl imprez organizowanych w Domu Kultury Batory, gdzie zjeżdżają się Panie z dosłownie całej Europy. W 2008 roku powstał hit „Nasza klasa S”. Piosenka podbiła wszystko, co tylko mogła podbić, a w Londynie sznurek śpiewających ludzi był nie do zliczenia.
    Mirosław Jędrowski jest wzorem dla innych artystów, autorem tekstów oraz muzyki. Jego piosenki są na listach każdego radia, trafiają do serc i zdobywają popularność wśród słuchaczy. Jest gwiazdą telewizji TVS i częstym gościem stacji telewizyjnych TVP 1, TVP 2, TVP Katowice.

• Michalina Starosta od kilku lat działająca z sukcesami na śląskiej scenie muzycznej. Laureatka nagród stacji radiowych Radia Silesia oraz Radia Fest za debiut roku 2016. Piosenka ”Karlus” przez 16 tyg, dzięki głosom słuchaczy nosiła miano Hitu Tygodnia Szlaglistowego notowania w Radiu Silesia. Jej piosenki można usłyszeć w regionalnych stacjach radiowych takich jak Radio Silesia, Radio Piekary, Radio Fest a także na antenie telewizji TVS.
    Od niedawna Michalina współpracuje z gitarzystą i kompozytorem Januszem Drewniokiem. Razem tworzą zgrany duet, który na scenie potrafi stworzyć wspaniałą atmosferę, rozbawić publiczność i zagwarantować niezapomniane przeżycia.

• Blue Party to zespół złożony z trzech młodych, energicznych, kipiących od pomysłów i energii przyjaciół, którzy dla muzyki poświęcili całe swoje życie. Ich kariera nabiera tępa, niebieskie hity takie jak Winobranie, Słodka Witamina czy To nie ja usłyszycie w stacjach radiowych, m.in. Radio Piekary, Radio Fest, Radio Silesia, a teledyski emitują stacje Disco Polo Music, TVS czy telewizja Kino Polska. Kazik, Edek I Krzysiu na koncertach tworzą niepowtarzalną atmosferę.

• Jacek Silski wokalista z wieloletnim dorobkiem estradowym. Występował na wielu światowych scenach muzycznych oraz na tak prestiżowych imprezach jak Bal miesięcznika „Sukces” w Hotelu Victoria, dla Stevena Seagala, Borisa Beckera, Ambasad wielu krajów, Premierów oraz Prezydenta Polski. Współpracował z kilkoma operami i teatrami w kraju i za granicą biorąc udział w produkcjach operowych oraz musicalowych. Występował z takimi wykonawcami jak Boney M., ABBA, Francesco Napoli, Maryla Rodowicz, Kombi, Krzysztof Krawczyk, Jiri Korn, Varius Manx, Wilki oraz wieloma innymi.
    Największym jego osiągnięciem estradowym jest występ na jednej scenie z Julio Iglesiasem w Musikteatret Veile w Danii oraz udział w eliminacjach do Musicalu „Tarzan & Jane” organizowanych przez Phila Collinsa i niemiecką telewizję ZDF (www.toplistaadama.siteor.pl).