32. Międzynarodowy Studencki Festiwal

Start wydarzenia: 24 sierpnia 2019 o godz. 17:00

Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny, to wydarzenie, które zapada w pamięci mieszkańcom Śląska oraz turystom. Wieloletnia tradycja Festiwalu, każdego roku, przyciąga tysiące widzów. W tym roku zapraszamy w dniach 23.08 – 01.09.
Barwne stroje, egzotyczne Zespoły, imponujące koncerty, wiele doznań artystycznych i różnorodność kultur, stanowią mieszankę, na którą nasi odbiorcy czekają przez cały rok. Ostatni tydzień sierpnia stanie się okazją do poznania ciekawych osobowości oraz „zasmakowania” tradycji i obyczajów każdego z naszych tegorocznych gości.
Kogo będzie można spotkać na scenie? W tym roku zapraszamy naszych widzów do wspólnego odkrywania tańców i pieśni ludowych  Algierii, Argentyny, Bułgarii, Czech, Ekwadoru, Litwy, Meksyku, Sri Lanki, Sycylii oraz Ukrainy. Nie zabraknie również naszego rodzimego folkloru, który zaprezentują organizatorzy 32. MSFF – Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” Uniwersytetu Śląskiego oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej.
Nasze koncerty będzie można oglądać w takich miejscowościach jak: Brenna, Tychy, Ustroń, Pszczyna, Cieszyn, Chorzów, Psary, Piekary Śląskie. Jeśli ktoś jest większym fanem muzyki, niż tańca, zapraszamy na Koncert Muzyki Świata 29 sierpnia (czwartek) na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie.

Zapraszamy do śledzenia Naszego fb: www.facebook.com/MSFFolk, gdzie na bieżąco udostępniamy wszelkie informacje!

Zespoły:
Algieria – ASSOCIATION CULTURELLE COULEURS D’ ALGÉRIE
Argentyna – GRAN BALLET ARGENTINO
Bułgaria – Dance Ensemble “Hemus” from Vratsa Municipality
Czechy – Folklore Ensemble Draháň
Ekwador – THE TRADITIONAL DANCE GROUP OF THE TECNICA DEL NORTE UNIVERSITY – DIRECTED BY THE MASTER RAMIRO MALES
Litwa – The folk music and dance ensemble “VINGIS”
Meksyk – “Compañía de Danza Folklórica de la Ciudad de México”
Sri Lanka
Sycylia – The folk group „A Lanterna”
Ukraina – Ensemble of Ukrainian folk music “Roksolaniia” Taras Shevchenko National University of Kyiv